Konec demo kola Bossa: Co jsme obchodovali a jak jsme dopadli

12. říjen 2013

Demo kolo soutěže Bossa skončilo. V posledním týdnu jsme se zapojili i my. Pojďte se podívat, co jsme obchodovali a jak jsme dopadli. Zúčastníme se i reálného kola?




Konec demo kola Bossa: Co jsme obchodovali a jak jsme dopadliKonec demo kola Bossa: Co jsme obchodovali a jak jsme dopadli

Zrealizované obchody
Money management
Nejztrátovější obchod
Ziskové obchody
Týdenní výsledek obchodování

O posledním týdnu soutěže s Bossa jsme vás informovali a ani my jsme si tuto událost nemohli nechat ujít. Bohužel již nyní vám prozradíme, že do top 20 ani na obchodníka týdne jsme to nedotáhli.

Zrealizované obchody

Celkem jsem realizoval 11 obchodů. To rozhodně není mnoho a podobná frekvence tak může simulovat obchodování pracovně vytíženého člověka. Z 11 obchodů bylo 8 ziskových a 3 ztrátové. K obchodování jsme využili prezentované obchodní strategie, ale i zkušenosti a diskreci.

Money management

Obchody rozhodně nejsou ukázkové a to především kvůli money managementu. 9 z 11 obchodů jsem zadával i na reálném obchodním účtu, ale již s adekvátním money managementem. Ovšem pokud chcete zvítězit v podobné soutěži, kde soutěžící nemají k demo účtu žádný vztah, je nutné zariskovat, případně obchodovat velké množství obchodů.

Nejztrátovější obchod

Všechny tři ztrátové obchody prodělaly celkem 4 644 Kč, z toho jeden nejztrátovější dokonce 4 303 Kč. Jednalo se o obchod na eur/usd 10.10. od 16:49 do 17:22, příkaz sell na základě odrazu od klouzavého průměru a potvrzení ukazateli na nižším timeframe než 15 minut. Na účet 30 000 Kč je taková ztráta příliš. Pokud by se jednalo o reálný účet, obchod bych na ztrátě 600 Kč uzavřel.

Ziskové obchody

Nejziskovější i nejztrátovější obchod byl realizován na eur/usd. Zde bychom mohli započítat hned tři obchody. Tím nejlepším byl dosažen zisk 1 889 Kč. Příkaz byl realizován 10.10. v 17:22 a ukončen 11.10. v 9:58. Ukončen byl na zadané hranici take profitu. Na eur/usd se mi podařily ještě dva obchody, oba se ziskem nad 1 500 Kč.

Zbylé obchody způsobily zisk či ztrátu do 400 Kč na jeden obchod.

Týdenní výsledek obchodování

Za jeden týden se podařilo demo účet s 30 000 Kč zhodnotit na 31 121,36 Kč = 3,74 %. To samozřejmě na top 20 ani na tradera týdně nestačí. Účast v reálném kole bychom si mohli pouze zaplatit, vložit na reálný účet 10 000 Kč. Nejvíce nás odrazuje risk s takto malou částkou, protože s dodržováním money managementu by bylo velmi těžké vyhrát. Navíc u reálných peněz je již money management nezbytný.

Pro obchodování na soutěžním účtu byla několikrát využita metoda obálky, formace 1-2-3 a diskrece.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Konec demo kola Bossa: Co jsme obchodovali a jak jsme dopadli

Konec demo kola Bossa: Co jsme obchodovali a jak jsme dopadli

Demo kolo soutěže Bossa skončilo. V posledním týdnu jsme se zapojili i my. Pojďte se podívat, co jsme obchodovali a jak jsme dopadli. Zúčastníme se i reálného kola?

Jak probíhá výplata u XTB: Vyzkoušeli jsme za vás

Jak probíhá výplata u XTB: Vyzkoušeli jsme za vás

Jeden z mých obchodních účtů se nachází i u XTB. Abychom tohoto brokera dostatečně prověřili a mohli o něm hovořit jako o seriózním, museli jsme vyzkoušet jednu z nejdůležitějších vlastností – výběr finančních prostředků.


Srovnání brokerů: HighSky a Bossa

Srovnání brokerů: HighSky a Bossa

V porovnání brokerů se zastoupením v České republice pokračujeme. Tentokrát se podrobně podíváme na HifhSky a Bossa. I když se jedná o dva market makery, mají co nabídnout.

Demo účet: Trading bez rizika

Demo účet: Trading bez rizika

Demo účet, paper trading, backtesting nebo-li obchodování nanečisto je pro každého začátečníka nutností. Ukážeme si základní výhody a nevýhody dnešních demo účtů.