Investice do zlata se vyplatí i po malých částkách

4. květen 2015

Hledáte možnosti, jak investovat své peníze s minimálním rizikem? Jedním z vynikajících řešení je investice do zlata. Je vhodná prakticky pro kohokoliv z vás. I pro lidi, kteří chtějí vložit jen pár tisíc korun.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Zlato se vyplatí nakupovat i v menším množství. Nemusíte si hned kupovat kilogramovou cihlu, jež by vás stála statisíce korun. Do této populární komodity se dá investovat střídmě a přitom výhodně. Stačí jen, pokud se spojíte s dobrou společností, jež vám zajistí výhodnou cenu.

S pravidelným vkladem menších částek máte za pár let cennou zlatou cihlu

Se zajímavou nabídkou přichází společnost BHS. Zvolit ji můžete v okamžiku, kdy v investicích nejste příliš zběhlí a chcete spořit po drobných částkách, kupříkladu v rozpětí od 1.000 do 2.000 Kč měsíčně.

Firma za složenou částku zakoupí zlato za velkoobchodní ceny, tudíž výhodněji, než kdybyste si jej kupovali sami. Po pár letech pravidelných investic naspoříte už na 100g vážící zlatou cihličku, která představuje poměrně solidní cenu. Investice do zlata se dá brát jako ideální řešení v okamžiku, kdy hodláte efektivně spořit na důchod.

Zlato je z investičního hlediska mimořádně zajímavou komoditou

Zlato se bere spíše jako investice do jistoty. Nelze očekávat nějaké horentní zhodnocení peněz. Velkou výhodou je však fakt, že zlato nijak dramaticky neztrácí svoji hodnotu, ba spíše naopak. Máte tak jistotu, že vámi investované finanční prostředky nepřijdou vniveč. Z tohoto hlediska prakticky neriskujete, což je významný rozdíl například od investic do akcií.

A proč nákup zlata není rizikovou investicí? Stačí si uvědomit, že na světě je k dispozici v omezených zásobách. Dá se předpokládat, že v budoucnu jeho hodnota ještě poroste. Navíc nepodléhá inflaci. Zatímco klasické peníze po čase vlivem inflace ztrácejí svoji hodnotu (za stejné množství peněz si pořídíte méně zboží), u zlata to neplatí. Je rovněž vysoce likvidní, zlatou cihličku dnes bez problémů prodáte prakticky kdekoliv na světě.

Komerční sdělení

-pla-

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Investice do zlata se vyplatí i po malých částkách

Investice do zlata se vyplatí i po malých částkách

Hledáte možnosti, jak investovat své peníze s minimálním rizikem? Jedním z vynikajících řešení je investice do zlata. Je vhodná prakticky pro kohokoliv z vás. I pro lidi, kteří chtějí vložit jen pár tisíc korun.

Investice bez rizika: pevný úrok od 8,00 % p.a.,

Investice bez rizika: pevný úrok od 8,00 % p.a.,

Kdybychom nemuseli nic dělat a peníze by se množily samy. To by se nám líbilo. Bohužel v realitě to takhle nefunguje, a tak musíme jít občas štěstí trochu naproti. Zamysleme se třeba nad tím, jak bychom mohli získat vyšší výnos ze svých úspor, než je tomu u bankovních společností. Tahle možnost toti…


Investice do nemovitosti nikdy nebyla tak snadná

Výhodně a zároveň bezpečně dokážou investiční byty zhodnotit vaše peníze. Nedávné průzkumy ukázaly, že investicím do rezidenčních nemovitostí věří analytici, finanční poradci i manažeři. Není divu, protože úrokové sazby hypoték stále klesají a při správné investici je možné se dostat na čistý výnos …

Opět přijdou zlaté časy: vhodný čas ke koupi zlata?

Opět přijdou zlaté časy: vhodný čas ke koupi zlata?

Zlato je považováno za bezpečný přístav. Investoři se k němu uchylují vždy, když je „nejhůř“. Ostatně to jsme již několikrát mohli na ceně zlata zpozorovat. Po mohutném propadu ceny zlata ale mnozí investoři začali váhat. Přichází opět zlaté časy a vyplatí se naplnit trezory?