EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

28. březen 2013

Nejsledovanější měnový pár se krátce dostal na 1,2750. Pokračuje tak v silném oslabení. Jaký důvod vede k tak silnému výprodeji na euru a jaká je predikce na následující dny/týdny?
EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

Itálie neprodala dostatek dluhopisů

Včerejší obchodování  (27.3.2013) se neslo v nervózním duchu. Tlak na euro vytvořila především Itálie, které se nepodařila aukce státních dluhopisů (úrok se dostal až na 4,8 % a Itálie tak mohla prodat dluhopisy „pouze“ za 6,9 mld. euro).

Nervózní trh na to zareagoval propadem až k 1,2750. V současné době je EUR/USD již opět nad 1,28. I přesto se z dlouhodobého hlediska EUR/USD čím dál více přibližuje k dalšímu supportu na 1,267. Na této hodnotě byl eurodolar naposledy v listopadu 2012.

Kypr znervózňuje euro

Kypr omezuje výběry z bankomatů a snaží se zabránit vývozu peněz ze země. Maximální výběr za měsíc stanovil na 5 000 euro elektronicky nebo na 3 000 euro v hotovosti. Více z Kypru nedostanete. Euro na Kypr samozřejmě reaguje a je nervóznější než jiné měny.

Proč euro oslabilo?

Ostatní měny jsou v současné době poměrně klidné. Nervozita na euru tedy znamená silné oslabení. Indikátor VIX je stále velmi nízko, ukazuje, že investoři chtějí své peníze přesouvat i do rizikovějších aktiv – akcie. Pro dolar i jiné měny je to rozhodně dobrá zpráva, na kterou euro doplácí.

Vývoj na EUR/USD

V současné době jsou spekulace na růst či oslabení rizikové. Příležitost k obchodu je na již zmíněném supportu1,267. Na této hranici lze předpokládat aspoň mírnou korekci – tedy příkaz buy.

V současné době je výhled pro euro spíše negativní a můžeme očekávat pokračování v současném trendu, případně pohyb do strany. Posílení eura by musel podpořit špatný fundament z USA.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

Nejsledovanější měnový pár se krátce dostal na 1,2750. Pokračuje tak v silném oslabení. Jaký důvod vede k tak silnému výprodeji na euru a jaká je predikce na následující dny/týdny?

Binární opce: podvod nebo příležitost?

Binární opce: podvod nebo příležitost?

Binární opce jsou poslední dobou často skloňovanou frází. Mnozí je označující za příležitost, jiní v nich vidí podvod. O co se vlastně jedná a jak to s binárními opcemi vypadá ve světe i v České republice? To vám dnes představíme.


Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

Cena kukuřice včera ztratila 5,44 procent a opět se dostala pod 7 dolarů za bušl. Kukuřice tak včera nabídla zisky/ztráty roku a rozhodně nezůstala sama. Po zprávách z USA následovala silná nervozita i na pšenici a dalších obilovinách.

Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

Už ani akcie nejsou bezpečné. V současné době převažuje velmi rychlá změna preferencí, která ovlivňuje většinu trhů. Volatilita i napětí roste. Na co se v následujících dnech připravit?