Euro vítězí nad dolarem, dnešní obchodování se ponese v klidném duchu

26. srpen 2013

Minulý týden reagovaly trhy především na slabá data z USA. Euro nad dolarem jednoznačně zvítězilo. Trh byl velmi rychlý a buď jste rychle vydělali nebo prodělali. Chuť si můžete zpravit dnes, ideální podmínky pro začátky.
Euro vítězí nad dolarem, dnešní obchodování se ponese v klidném duchuEuro vítězí nad dolarem, dnešní obchodování se ponese v klidném duchu

Volno ve Velké Británii

Dnes je pracovní volno ve Velké Británii. Londýnští investoři dnes na trhu nebudou a likvidita bude do určité míry chybět. Očekávat můžete klidný trh. Ideální na učení. Ovšem pozor, trendové strategie nebudou tou nejlepší volbou. Neočekáváme žádné výrazné pohyby a trendová strategie by mohla ukazovat mnoho falešných signálů.

Absence londýnských investorů zpomalí trh. Ten odrovná trendové strategie, ale zamezí rychlým a silným ztrátám, stejně tak i velkým a rychlým ziskům. I přes pomalost trhu nespouštějte obchody z očí. Osobně jsem ráno jeden obchod na gbp/usd příliš utáhnul (nastavil jsem nízký stop loss) a vinou nepozornosti (vyhledáváním dalšího obchodu) byla hladin stop lossu přesně aktivována, trh se na stop lossu obrátil a pokračoval mnou očekávaným směrem, ale již beze mě. I z toho je potřeba se ponaučit.

Stop loss

I při těchto dnech doporučuji stop loss využít, i když jak jsem psal výše, nemusí se vždy vyplatit. Nikdy nevíte, kdy vyjde nečekaná zpráva, kdy se něco velmi zásadního stane. V takový okamžik stačí na chvilku odejít, například jen pro pití a máte po účtu. Samozřejmě, jednalo by se o málo pravděpodobné scénáře typu teroristických útoků na Obamu či podobně, ale něco podobného vás může zastihnout během vteřin a připravit o celý obchodní účet.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Euro vítězí nad dolarem, dnešní obchodování se ponese v klidném duchu

Euro vítězí nad dolarem, dnešní obchodování se ponese v klidném duchu

Minulý týden reagovaly trhy především na slabá data z USA. Euro nad dolarem jednoznačně zvítězilo. Trh byl velmi rychlý a buď jste rychle vydělali nebo prodělali. Chuť si můžete zpravit dnes, ideální podmínky pro začátky.

Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Jak hodnotíte dolar? Na tuto otázku známe odpověď. Pokud ne, můžeme se na ni zeptat mnoha známých, přátel, kolegů a to jak profesionálů, tak naprosto nezkušených lidí. Jak vidí společnou evropskou měnu studentka univerzity v USA, konkrétně v Texase?


Euro na 12letém minimu: co za to může?

Euro na 12letém minimu: co za to může?

Euro kleslo na 12letá minima vůči americkému dolaru. Také vás zajímá, co evropskou měnu sráží na koleno a co naopak žene tu americkou vzhůru? Kurz 1:1 je realitou, odhalte s námi, co za ním stojí.

Euro koncem roku u ročního maxima

Euro koncem roku u ročního maxima

Euro reagovalo na sled události značným posílením a ke konci roku 2013 se nachází poblíž ročního maxima. Jaký je vývoj na eur/usd do konce roku a co očekáváme v roce následujícím? Doporučíme vám, co sledovat u FEDu.