Euro posiluje: ECB nezměnila úrokovou sazbu

6. červen 2013

Evropská centrální banka byla dnes v hledáčku mnoha investorů. Ostatně obchodovat euro bez informací o zasedání ECB by se blížilo spíše hazardem než tradingem. Co zasedání přineslo?
Euro posiluje: ECB nezměnila úrokovou sazbuEuro posiluje: ECB nezměnila úrokovou sazbu

Úrok beze změn

ECB projednávala další snížení úrokové sazby a to až dokonce do záporných čísel. Dle Mario Draghiho je na tento krok ECB technicky plně připravena, ovšem k tomu kroku nenastal důvod.

Euro posiluje

Společná evropská měna po zasedání výrazně posílila (například na eur/usd). Hlavním důvodem je optimistický výhled do budoucnosti. I když ECB zhoršila predikci eurem platících zemí v roce 2013 o 0,1 procentního bodu, situaci v roce 2014 vidí pozitivně a předpokládá růst.

Fundamentální data

I zde je vidět náročnost fundamentálních dat (na vysvětlení) a jejich velmi rychlá reakce. Trhem výrazně pohne informace o vývoji v roce 2014. Tento pohyb je přitom zaznamenán ihned po vyhlášení a již za pár dní bude zřejmě nevýznamný. S tímto faktem je nutné počítat.

Trhem hýbe především prohlášení šéfa ECB: Mario Draghi a šéfa FEDu: Ben Bernanke. Dobře obchodovatelné jsou právě změny úrokových sazeb. Do svého fundamentálního kalendáře si udělejte několik vykřičníků i u zaměstnanosti mimo zemědělství.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Euro posiluje: ECB nezměnila úrokovou sazbu

Euro posiluje: ECB nezměnila úrokovou sazbu

Evropská centrální banka byla dnes v hledáčku mnoha investorů. Ostatně obchodovat euro bez informací o zasedání ECB by se blížilo spíše hazardem než tradingem. Co zasedání přineslo?

Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

Na dnešním trhu nečekejte mnoho fundametnů. Na trzích vládne dobrá nálada, posilují akcie i některé měny. Jak v takových chvílí obchodovat a co v současné době očekávat.


Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Jak hodnotíte dolar? Na tuto otázku známe odpověď. Pokud ne, můžeme se na ni zeptat mnoha známých, přátel, kolegů a to jak profesionálů, tak naprosto nezkušených lidí. Jak vidí společnou evropskou měnu studentka univerzity v USA, konkrétně v Texase?

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Víte, co v současné době hýbe trhy? Jaké instrumenty se často obchodují a kde lze snadno o peníze přijít nebo je vydělat? Dáme vám pár tipů. Podívejte se na naše zhodnocení a výhled, který nám v roce 2014 vychází s velmi slušnou pravděpodobností.