Euro koncem roku u ročního maxima

11. prosinec 2013

Euro reagovalo na sled události značným posílením a ke konci roku 2013 se nachází poblíž ročního maxima. Jaký je vývoj na eur/usd do konce roku a co očekáváme v roce následujícím? Doporučíme vám, co sledovat u FEDu.
Euro koncem roku u ročního maximaEuro koncem roku u ročního maxima

Euro na maximech
Vývoj eura do konce roku 2013
Vývoj eura pro rok 2014

Euro na maximech

Pokud bude euro na páru s dolarem pokračovat v současném růstu ještě minimálně dva dny, dostane se na roční maximum. Jeho překonání by následně znamenalo nejvyšší cenu od listopadu 2011. Euro má k tomuto cíli nakročeno, za sebou již má sedm po sobě jdoucích pracovních dní v zisku.

Vývoj eura do konce roku 2013

Roční maximum by mělo zafungovat jako hranice odporu, tedy resistence. Na ceně 1,3831 můžeme očekávat velké množství krátkých příkazů – sell. Trh by zde měl aspoň krátkodobě zastavit a zkorigovat. Na minutovém a pětiminutovém grafu je to téměř jasný obchod.

V případě pokoření ročního maxima můžeme očekávat další růst, ale rozhodně bych nastavil stop loss na hodnotu vstupu a obchod ukončil nejhůře na break even (v případě okamžitého pohybu do ztráty i se ztrátou).

Vývoj eura pro rok 2014

Hlavní zprávy přinesou centrální banky. Na základě prohlášení FEDu můžeme očekávat uvolněnou měnovou politiku. To by mohlo evropskou měnu ještě více podpořit. Tento názor ovšem může být narušen významnou zprávou z ECB, případně od samotného FEDu.

FED připravuje nákup dluhopisů. Je otázkou, zda se FED rozhodne pro míru nezaměstnanosti, nebo nové inflační dno. FED se snaží přiblížit k 2% inflaci a nezaměstnanosti 6,5 %. Teorií o rozhodnutí FEDu je mnoho a hlavní otázkou již není, KDY, ale S ČÍM FED přijde. Doporučuji sledovat každé prohlášení centrálních bank. Trh bude určitě reagovat i na nepřímo řečené náznaky.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Euro koncem roku u ročního maxima

Euro koncem roku u ročního maxima

Euro reagovalo na sled události značným posílením a ke konci roku 2013 se nachází poblíž ročního maxima. Jaký je vývoj na eur/usd do konce roku a co očekáváme v roce následujícím? Doporučíme vám, co sledovat u FEDu.

Obchodní nastavení do roku 2015: Nezapomínejte na důležité úrovně z minulého roku

Obchodní nastavení do roku 2015: Nezapomínejte na důležité úrovně z minulého roku

Nový rok ještě neznamená vše nové, především v tradingu je potřeba se stále dívat i do roku předešlého. Co si z něho vzít a co naopak klidně vypustit? Ukážeme vám, jak vstupujeme do nového roku 2015 my.


Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Jak hodnotíte dolar? Na tuto otázku známe odpověď. Pokud ne, můžeme se na ni zeptat mnoha známých, přátel, kolegů a to jak profesionálů, tak naprosto nezkušených lidí. Jak vidí společnou evropskou měnu studentka univerzity v USA, konkrétně v Texase?

Indikátory k obchodování: časový úsek a maxima s minimem

Indikátory k obchodování: časový úsek a maxima s minimem

Indikátorů je skutečně nespočet, dnes se zaměříme na jeden, který možná budete používat každý den. Pokud i vy nemáte rádi stálé vyznačování maxima a minima, pomůžete vám tipem na jednoduchý indikátor.