Drahé kovy pod tlakem: Pomůže série supportů?

3. duben 2013

I přes příchod horších dat z Evropy i USA zůstává nálada na trzích pozitivní. To znamená velmi nízkou averzi k riziku. Drahé kovy a bezpečné přístavy se dostávají pod tlak. Zastaví pád ceny série důležitých supportů?
Drahé kovy pod tlakem: Pomůže série supportů?Drahé kovy pod tlakem: Pomůže série supportů?

Zlato

Zlato je typickým bezpečným přístavem. Jak již bylo zmíněno, pokles averze k riziku (signalizuje například VIX)bezpečným přístavům nesvědčí, ba naopak. Včera se cena zlata pohybovala ještě nad 1 600 dolarů za unci a dnes klesla na 1563. Propad mohou zastavit jen silné supporty, kterých je v dané oblasti hned několik.

Na ceně 1562 nalezneme první support. Ten je testován právě dnes a zatím to vypadá, že zlato podpoří. V případě dalšího poklesu by muselo zlato pokořit o něco silnější support na ceně 1555 dolarů za jednu unci. To ovšem není vše, support bychom našli i na 1546, 1530 a 1525. Hovořit tedy můžeme o pásmu supportů mezi cenou 1525 a 1562.

Tlak na pokoření všech supportů by musel být vskutku nevšední. Obchodovat lze krátkodobě na všech supportech. Trh by měl na každém supportu aspoň zpomalit a udělat mírnou korekci. K tomuto obchodování je vhodný minutový nebo pětiminutový graf. Ideální pro intraday tradery.

zlatosupporty.jpg

Naopak příkaz sell lze očekávat pod posledním supportem, tedy například na ceně 1520, kde je velká příležitost ke krátké pozici.

Stříbro

Velmi podobě jsme na tom i u stříbra, které se již od listopadu roku 2013 pohybuje v trendovém kanálu. V současném době atakuje stříbro spodní hranici kanálu. Pokud uzavře cena pod trendovým kanálem, je to signál k prodeji.

stribrokanal.jpg

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Drahé kovy pod tlakem: Pomůže série supportů?

Drahé kovy pod tlakem: Pomůže série supportů?

I přes příchod horších dat z Evropy i USA zůstává nálada na trzích pozitivní. To znamená velmi nízkou averzi k riziku. Drahé kovy a bezpečné přístavy se dostávají pod tlak. Zastaví pád ceny série důležitých supportů?

SP 500 pod tlakem: Z Ameriky přicházejí negativní data

SP 500 pod tlakem: Z Ameriky přicházejí negativní data

Americký akciový index se dostává pod tlak. Zhoršení SP 500 by mohlo znamenat další ekonomické problémy v Americe. Co mohou tradeři pro tento týden očekávat? Co tlačí na oslabení SP 500?


Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.

Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

Na dnešním trhu nečekejte mnoho fundametnů. Na trzích vládne dobrá nálada, posilují akcie i některé měny. Jak v takových chvílí obchodovat a co v současné době očekávat.