Čína prodává americké dolary: 30 mld. USD za měsíc

9. září 2015

Zpomalování čínské ekonomiky má hned několik dopadů. Zahraniční investoři budou ve výběru ostýchaví a mohou dát přednost jiné zemi, respektive investici. Čína se bude dostávat do větších problémů vlivem snížení poptávky investorů a navíc zde bude silný tlak na oslabení čínského jüanu (CNY). Čínská centrální banka (PBoC) to zatím kompenzuje prodejem devizových rezerv. Jaký to má dopad na světové trhy?
Čína prodává americké dolary: 30 mld. USD za měsícČína prodává americké dolary: 30 mld. USD za měsíc

Prodej devizových rezerv

Čína nezveřejňuje přesné zastoupení svých devizových rezerv. Z velké části se však jedná o americké dolary a odhaduje se, že proti oslabení čínského jüanu musí prodávat cca 30 mld. USD měsíčně. Tím poměrně výrazně zasahuje do dění na světových trzích i do plánů centrálních bank. Například pro FED je to v zásadě opačné kvantitativní uvolňování. Přizpůsobit se tak musejí i další centrální banky, které počítají se zásahem FEDu a jeho vlivu na kurz.

Činnost FEDu

Federální rezervní systém (FED) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Díky dění v Číně tak FED nemusí tak vehementně utahovat měnovou politiku. Navíc i kvůli prodeji devizových rezerv rostou dlouhodobé výnosy. FED tak zřejmě nechá své úrokové sazby na nule.

Vývoj kurzu

V každém případě je potřeba počítat s možností oslabení amerického dolaru a to jak vlivem nízkých úrokových sazeb, tak prodejem ze strany Číny. Na kurzu EUR/USD by se to mohlo podepsat již v následujícím týdnu, kdy euro možná chytne druhý dech a možná i dojde ke změně trendu. Na to si ještě budeme muset pár dní počkat, ale jako možný scénář bych s tím určitě počítal.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Čína prodává americké dolary: 30 mld. USD za měsíc

Čína prodává americké dolary: 30 mld. USD za měsíc

Zpomalování čínské ekonomiky má hned několik dopadů. Zahraniční investoři budou ve výběru ostýchaví a mohou dát přednost jiné zemi, respektive investici. Čína se bude dostávat do větších problémů vlivem snížení poptávky investorů a navíc zde bude silný tlak na oslabení čínského jüanu (CNY). Čínská c…

Americké federální prázdniny: Dopad na finanční trhy

Americké federální prázdniny: Dopad na finanční trhy

Problémy s rozpočtem v USA zřejmě zaznamenal každý. Tzv. shutdown prozatím omezil federální pracovníky, zavřel ZOO, národní parky i některé turisticky oblíbené památky. Jaký to bude mít důsledek na trhy?


Výsledek reálného obchodování za měsíc říjen

Výsledek reálného obchodování za měsíc říjen

Měsíc říjen nabídl mnoho obchodních příležitostí. Osobně jsem na reálném účtu využil pouze 13 obchodních signálu. Pojďte se podívat, jak obchody dopadly, co jsem obchodoval a podle čeho.

Výsledek reálného obchodování za měsíc prosinec a rok 2013

Výsledek reálného obchodování za měsíc prosinec a rok 2013

Konec posledního měsíce uzavřel nejen obchodní měsíc, ale i celý rok. Ukáži vám přehled, který jsem obchodoval pouze pomocí obchodních strategií, které zde prezentuji. Kolik byste si během pár minut vydělali, kdybyste také obchodovali?