Amerika i Evropa čeká na data: Klid po bouři rozvíří americká nezaměstnanost

3. květen 2013

Po včerejším ostře sledovaném výsledku ECB jsou trhy opět v klidu. Dnes byste si měli dávat pozor především na zveřejnění americké nezaměstnanosti. Ve 14:30 se trhy opět výrazně posunou. Máme pro vás shrnutí celkové ekonomiky i s doporučením.
Amerika i Evropa čeká na data: Klid po bouři rozvíří americká nezaměstnanostAmerika i Evropa čeká na data: Klid po bouři rozvíří americká nezaměstnanost

Pokud ještě nemáte založen reálný účet, nevadí. Níže zmíněné zprávy můžete online obchodovat na demo účtu. Tím, že budete v daný čas u demo účtu a uvidíte, jak trh reaguje, získáte ty nejcennější zkušenosti. Tyto zprávy jsou tedy i pro začínající tradery bez reálného účtu.

ECB snížila sazby

Včera došlo ke snížení sazeb ECB (Evropská centrální banka). Trh na to reagoval oslabením. Zveřejňování úrokových sazeb je jedním z nejsnadněji obchodovatelných fundamentů. Pokud sazby klesají, znamená to pro měnu (v našem případě eur) oslabení. Dnes ráno je ovšem cena na eur/usd zpět na 1,31.

FED beze změny

FED - centrální bankovní systém Spojených států amerických pokračuje v kvantitativním uvolňování. Pouze nově informuje, že je připraven pružněji reagovat na změny a může dojít k rozšíření, případně zúžení kvantitativního uvolňování.

Počet nově podaných žádostí o podporu v USA klesá

Celkový počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA je nejnižší od roku 2008, konkrétně 324 tisíc. Dnes můžeme očekávat reakci trhu na zveřejněná čísla ve 14:30 – celková míra nezaměstnanosti a zaměstnanost mimo zemědělství. Doporučuji sledovat forexfactory.com. V případě pozitivnějších sazeb (nižších čísel než očekávaných) můžeme očekávat posílení dolaru. V opačném případě oslabení. Připraveni můžete být na páru EUR/USD.

Non-Farm Employment Change

Zaměstnanost mimo zemědělství v USA se zveřejňuje jednou měsíčně, konkrétně každý první pátek. Sami můžete backtestovat a zjistíte, že na tuto zprávu trh reaguje. Spekulovat lze na růst či pokles podle zveřejněných zpráv nebo v daný moment kvůli zvýšené volatilitě neobchodovat.

Jedná se o jasný důkaz důležitosti fundamentů. Kdybyste tyto zprávy ignorovali, mohli byste se zbytečně dostat do ztráty.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Amerika i Evropa čeká na data: Klid po bouři rozvíří americká nezaměstnanost

Amerika i Evropa čeká na data: Klid po bouři rozvíří americká nezaměstnanost

Po včerejším ostře sledovaném výsledku ECB jsou trhy opět v klidu. Dnes byste si měli dávat pozor především na zveřejnění americké nezaměstnanosti. Ve 14:30 se trhy opět výrazně posunou. Máme pro vás shrnutí celkové ekonomiky i s doporučením.

Evropa nepřekvapila, Amerika zklamala: Co bude dál?

Evropa nepřekvapila, Amerika zklamala: Co bude dál?

Nepříznivá data z USA dostávají dolar pod silný tlak. Bohužel ani euro toho nemůže využít, protože Evropa na tom není o moc lépe. Podívejte se, jak vypadá současná situace na trzích. Co očekávat a kde hledat příležitosti?


10. 3. zasedá ECB: připravte se na bouři

10. 3. zasedá ECB: připravte se na bouři

Na čtvrtek 10. 3. 2016 se plánuje zasedání ECB. Vystoupí Mario Draghi a lze očekávat, že trhy nebudou k jeho řeči lhostejné. Těšit se můžete na skutečnou bouři a pokud se nenaplní očekávání, tak budeme jak na horské dráze.

Českou korunu čeká osud švýcarského franku

Českou korunu čeká osud švýcarského franku

O uvolnění švýcarského franku asi není třeba dlouze diskutovat, intradenní posílení přes 20 procent, na to asi nezapomene žádný trader a to i v případě, kdyby daný den, 15. ledna 2015, neobchodoval. Čeká podobný osud i českou korunu? S největší pravděpodobností ano.