Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

9. duben 2013

Na dnešním trhu nečekejte mnoho fundametnů. Na trzích vládne dobrá nálada, posilují akcie i některé měny. Jak v takových chvílí obchodovat a co v současné době očekávat.
Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentimentAkciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

Akcie

Nízká averze k riziku (doporučuji sledovat VIX) jednoznačně pomáhá akciím. Naopak pod tlak se dostávají drahé kovy, které jsou bezpečným přístavem především ve chvílích, kdy se ekonomice nedaří a investoři nechtějí investovat do rizikových akcií.

Akciový trh S&P 500

Vývoj na amerických akciových trzích je od počátku roku výjimečný. Akciím se daří. To se samozřejmě podepisuje i na S&P 500, které se dostalo nad 1560 USD. Na S&P 500 nalezneme velmi silnou resistanci na hranici 1575. Pokud se cena na tuto hranici dostane, lze uvažovat o krátké pozici – short.

Měny – Forex

Nízká averze k riziku a fundamentální zprávy pomohly i společné evropské měně. Ta se na páru s americkým dolarem dostala zpět nad 1,3050.

Část svých ztrát, které vznikly především kvůli snížení ratingu Velké Británii momentálně likviduje britská libra. Ta již několikátým dnem posiluje na nejsledovanějším páru USD/GBP.

Komodity

Současná situace růstu komodit příliš neprospívá. Například zlato, stříbro, ale i kukuřice a další brzdí v propadu pouze silné supporty. Ovšem to rozhodně není důvod, proč neobchodovat. V současné době je zde velmi dobrá příležitost, supporty, případně resistance se relativně snadno obchoduje. Ovšem je vhodné počkat na pohyb, který potvrdí odražení od supportu/resistence, případně pokoření těchto hranic.

Co sledovat?

V současní době bych doporučil sledovat GBP/USD, kde vládne pozitivní nálada Dále stále platí série silných supportů na drahých kovech. Využít můžete i již zmíněných indikátorů RSI,Stochastic nebo MACD.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

Akciím se daří, euro posiluje: Na trzích vládne pozitivní sentiment

Na dnešním trhu nečekejte mnoho fundametnů. Na trzích vládne dobrá nálada, posilují akcie i některé měny. Jak v takových chvílí obchodovat a co v současné době očekávat.

Euro posiluje: ECB nezměnila úrokovou sazbu

Euro posiluje: ECB nezměnila úrokovou sazbu

Evropská centrální banka byla dnes v hledáčku mnoha investorů. Ostatně obchodovat euro bez informací o zasedání ECB by se blížilo spíše hazardem než tradingem. Co zasedání přineslo?


Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Euro pohledem Američanky: Jak hodnotí euro v USA

Jak hodnotíte dolar? Na tuto otázku známe odpověď. Pokud ne, můžeme se na ni zeptat mnoha známých, přátel, kolegů a to jak profesionálů, tak naprosto nezkušených lidí. Jak vidí společnou evropskou měnu studentka univerzity v USA, konkrétně v Texase?

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Víte, co v současné době hýbe trhy? Jaké instrumenty se často obchodují a kde lze snadno o peníze přijít nebo je vydělat? Dáme vám pár tipů. Podívejte se na naše zhodnocení a výhled, který nám v roce 2014 vychází s velmi slušnou pravděpodobností.