Akcie Apple ztrácejí půdu pod nohama: Zastaví je finanční výsledek nebo nový produkt?

24. duben 2013

Ztráta tržní hodnoty Apple na burze za posledních 8 měsíců činila 300 miliard USD. Akcie Apple se propadly z více než 700 dolarů za kus na necelých 400 dolarů za kus. Znamená to, že značce s logem nakouslého jablka odzvonilo?
Akcie Apple ztrácejí půdu pod nohama: Zastaví je finanční výsledek nebo nový produkt?Akcie Apple ztrácejí půdu pod nohama: Zastaví je finanční výsledek nebo nový produkt?

Do poloviny září roku 2012 byl Apple hojně oslavován. Byl nejhodnotnější společností na burze, tvořil rekordy a šel ukázkovým příkladem. Ovšem od poloviny září 2012 to šlo z firmouCupertino z kopce, propadaly se akcie a podle čerstvých finančních zpráv i prodeje.

apple.jpg

Finanční výsledky

Dnes, respektive včera v pozdních večerních hodinách zveřejnil Apple finanční výsledky za první čtvrtletí.Příjmově činí meziroční růst 11,3 % (na celkových 43,6 miliardy USD). Ovšem zisk se propadl o 27 % na 9,3 mld. USD.

Jak interpretovat?

Právě zde narážíme na problém fundamentů. Je výše zmíněný výsledek dobrý nebo špatný? Měly by akcie posílit nebo dále oslabovat? Podle čeho se rozhodnout?

Prvním vodítkem by mělo být očekávání, které je již v trhu započteno a můžeme ho považovat za stav před zveřejněním výsledků. Očekávání bylo ještě pesimističtější. I z těchto důvodů akcie Apple natolik oslabovaly. Zveřejněný finanční výsledek, i když na Apple není dobrý, akciím pomohl.

Nové zařízení

Tim Cook zároveň naznačil příchod nových a revolučních zařízení, které opět pomohou v dominanci na trhu aspoň ve vybraných segmentech. Například u mobilních telefonů, Apple se svým iPhone začíná ztrácet tempo růstu současného trhu. I když se prodeje zvýšili, konkurence je rychlejší.

Apple si vzal úvěr

I když Apple disponuje 145 miliardami USD, je pro něj výhodnější vzít si úvěr a neplatit za převod peněz ze zahraničí, nic víc bych za tím neviděl.

Apple a budoucnost

Budoucnost Apple je nejistá. Stále se ovšem jedná o kvalitní společnost a osobně bych očekával zastavení propadu cen akcií, případně i posílení. Sám Apple očekává z finančního hlediska spíše stagflaci a to jak v čistém zisku na další čtvrtletí, tak v akciích.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Akcie Apple ztrácejí půdu pod nohama: Zastaví je finanční výsledek nebo nový produkt?

Akcie Apple ztrácejí půdu pod nohama: Zastaví je finanční výsledek nebo nový produkt?

Ztráta tržní hodnoty Apple na burze za posledních 8 měsíců činila 300 miliard USD. Akcie Apple se propadly z více než 700 dolarů za kus na necelých 400 dolarů za kus. Znamená to, že značce s logem nakouslého jablka odzvonilo?

Akcie Apple: obchodování na jistotu

Akcie Apple: obchodování na jistotu

Kolem Apple produktů je mnoho emocí a to na obchodování není ideální. I přesto je zde několik možností, které dávají obchodníkům příležitost na úspěšný obchod. Podívejme se na akcie Apple podrobněji.


Tiskové konference a akcie: Apple a Microsoft

Tiskové konference a akcie: Apple a Microsoft

Pokud chcete spekulovat na akcie z oboru informačních technologií, tak právě nyní je váš čas. Apple dnes zveřejnil kvartální výsledky a Apple chystá tiskovou konferenci pro vývojáře, která ovlivní nejen Microsoft.

Akcie Apple rozředěny

Akcie Apple rozředěny

Akcie Apple se nezvykle obchodují za cenu 92 dolarů za akcii. Jak je to možné, když jsme ještě před pár dny koukali na cenu 7krát vyšší? Nebojte, akcie Apple se nepropadly a majitelé své peníze neztratili, jak je to tedy možné?